מלבד אנגלית, מהן השפות הנדרשות ביותר בשוק העבודה?

במציאות שבה העולם הוא כבר מזמן כפר גלובלי, אדם ששולט ביותר משפה אחת נהנה מיתרון משמעותי בשוק העבודה. בהתאם לכך, ישראלים רבים משקיעים זמן ואנרגיות, ולפעמים גם כסף, ברכישת שפה נוספת. באופן טבעי, האופציה הפופולרית ביותר היא לימוד אנגלית – השפה הנפוצה ביותר בעולם עם כ-1.5-2 מיליארד בני אדם שמדברים בה (ומתוכם כ-400 מיליון ברמה של שפת אם). שפות נוספות שעשויות לפתוח דלתות למשרות מתגמלות הן סינית, ספרדית וגרמנית.

סינית

סינית – וליתר דיוק מנדרינית – היא השפה עם המספר הרב ביותר של בני אדם שדוברים אותה ברמת שפת אם. על-פי הערכות שונות עבור כ-900 מיליון איש ואישה מנדרינית היא שפת האם, וישנם עוד כ-300 מיליון בני אדם ששולטים בה.

עם כל הכבוד לאוכלוסיית סין, הכלכלה של המדינה הענקית היא הגורם האמיתי לכדאיות רכישת השפה. סין הפכה לכוח בולט במסחר העולמי, ומי שיודע לדבר עם הסינים בשפה שלהם, וכמובן גם להבין אותם, זוכה ליתרון של ממש.

עוד סיבה טובה ללמוד מנדרינית היא שיש יחסית מעט אנשים ששולטים בשפה זו. כשמצד אחד הביקוש למי שיודע מנדרינית נמצא במגמת עלייה חדה ומצד שני אין הרבה אנשים עם המיומנות הזו, התוצאה היא עודף ביקוש – שכמובן משחק לטובת מי שהשכיל לרכוש את השפה המאתגרת.

ספרדית

ספרדית היא השפה ה-3 מבחינת מספר בני האדם שמשתמשים בה – יותר מחצי מיליארד, רובם ברמה של שפת אם. לימוד ספרדית הוא קרש קפיצה לעבודה לא רק בספרד אלא במרבית מדינות מרכז ודרום אמריקה. גם בארה”ב ספרדית היא יתרון עבור משרות רבות, שכן כ-36 מיליון אמריקאים הם ממוצא היספני וחלק גדול מהם מדבר בעיקר ספרדית.

גרמנית

לגרמניה יש את הכלכלה החזקה ביותר באירופה, ובאופן כללי מדובר במדינה מהמובילות בעולם בעוד תחומים – למשל תרבות, מחקר, הנדסה ועוד. בנוסף, גרמניה מציעה לא “רק” שלל משרות שמתאפיינות בשכר גבוה ועניין רב, אלא גם גישה ידידותית במיוחד למהגרים מכל הסוגים. הקהילה הישראלית שמתפתחת בגרמניה בקצב מהיר למדי תורמת גם היא לכדאיות רכישת השפה ולאחר מכן מציאת עבודה בברלין, מינכן, לייפציג, פרנקפורט וערים נוספות. לנו יש מגוון קורסים ללימוד גרמנית.

שפות נוספות שעשויות להתגלות כמשתלמות

גם לימוד איטלקית או פורטוגזית עשוי להתגלות כמהלך שמרחיב במידה בלתי מבוטלת את מנעד האפשרויות התעסוקתיות. עבור מי שמתמקד במדינה ספציפית מומלץ מן הסתם לרכוש את השפה שמדוברת באותו יעד – כך למשל למי שחולם על עבודה ביפן כדאי ללמוד יפנית, ואם החלום שלכם הוא ג’וב בפריז, השלב הראשון הוא לימוד צרפתית.

בכל מקרה, כדאי לדעת שמחקרים שונים גילו כי המוח של אנשים ששולטים ביותר משפה אחת אמון על עיבוד מידע באופן יעיל במיוחד. מעסיקים רבים, ובפרט בתחומים הנחשקים שבהם יש תחרות עזה על כל משרה, מודעים לעובדה הנ”ל – ולכן במקרים רבים עצם השליטה ביותר משפה אחת ואפילו יותר משתי שפות מספקת נקודת פתיחה מעולה.

Call Now Button

סניפי ברליץ נפתחו לקהל התלמידים הקיימים ולתלמידים חדשים