ללמוד אנגלית בכל גיל – אף פעם לא מאוחר מדי

בבתי הספר הגדולים לאנגלית אפשר למצוא תלמידים בגילאים שונים. ללמוד אנגלית אפשר וכדאי בכל גיל. בכיתות אפשר למצוא ילדים שנשלחו לחיזוק רמת האנגלית על ידי הורים מסורים, תלמידי תיכון שמתכוננים לבגרות, חיילים משוחררים שמבקשים לצאת לעבוד בחו”ל, מבוגרים בני הגיל השלישי, אנשי הייטק ועוד. לימודי אנגלית מיועדים לכולם. בתי הספר הגדולים מפעילים כ-20 רמות ועשרות מסלולי לימוד. המבחר העצום מאפשר לכל תלמיד למצוא לעצמו את תכנית הלימוד המתאימה לו ביותר.

את מסלול הלימודים המתאים ביותר לכל תלמיד בוחרים בהתאם לרמת האנגלית של כל תלמיד ובהתאם לכישורים הדרושים לו. לימודי אנגלית אקדמית מיועדים לסטודנטים פעילים או מועמדים ללימודים שמבקשים לקבל פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה או לשפר את כישורי קריאת המאמרים. קורס מסוג זה פחות מתאים לאנשי הייטק שזקוקים לאנגלית עסקית או למטיילים שזקוקים לאנגלית מדוברת. בתי הספר הקטנים שלא מפעילים כמה תכניות לימוד במקביל מתקשים לענות על כל הדרישות.

סבא וסבתא מחליטים ללמוד אנגלית

אף פעם לא מאוחר בכדי ללמוד אנגלית או כל שפה חדשה אחרת. בבתי הספר לשפות, האנגלית זוכה לביקוש הגבוה ביותר, אך אפשר לפגוש מבוגרים גם בקורסי גרמנית, צרפתית או ספרדית. המבוגרים שמבקשים ללמוד אנגלית, משתלבים לרוב בקורסי אנגלית מדוברת. הם זקוקים לאנגלית בכדי לטייל בחו”ל ולנהל תקשורת בסיסית ברשת האינטרנט. קורסים ארוכים שעוסקים בחוקי דקדוק, הטיית פעלים וכתיבה רשמית מיותרים בעבורם.

לימודי אנגלית בגיל מבוגר

ככל שמתבגרים, קשה יותר ללמוד שפות או דברים חדשים, ובהתאם לכך מפעילים בתי הספר כיתות מיוחדות ללימוד אנגלית למבוגרים. תכנית הלימודים של המבוגרים מתמקדת בעיקר באנגלית מדוברת. יש לציין כי על אף הקושי, מצליחים המבוגרים להציג הישגים גבוהים ושיפור משמעותי ברמת האנגלית שלהם. הזמן הפנוי שעומד לרשות המבוגרים הוא יתרון משמעותי. בעוד הצעירים מתבקשים לתמרן בין עבודה, חיי משפחה ולימוד אנגלית, המבוגרים נהנים משפע של זמן פנוי לתרגול.

איך כדאי ללמוד אנגלית?

הדרך הטובה ביותר ללימוד אנגלית היא קורס מסודר במסגרת של בית ספר. במקרים בהם יש צורך בתוצאות מהירות, אפשר יהיה למצוא סדנאות קצרות או שיעורים פרטיים. ללא מסגרת לימודים מסודרת, קשה יהיה להשיג תוצאות. פרט לקורסים, אפשר יהיה להשיג שיפור ברמת האנגלית גם באמצעות קריאת ספרים או חומר באינטרנט בשפה האנגלית, צפייה בסרטים ותרגול אנגלית יומיומי. קורסי אנגלית במחירים מוזלים למבוגרים וילדים אפשר למצוא במתנ”סים ומרכזי חוגים עירוניים, רוב החוגים מיועדים לתלמידים ברמת מתחילים.

איך לומדים אנגלית

כאשר מבקשים ללמוד שפה חדשה, יש להתמיד ולתרגל יום יום. העשרת אוצר מילים בשפה חדשה אפשרית כאשר לומדים בכל יום 3 מילים חדשות. גם שיחות בשפה האנגלית עם בני משפחה או זרים ברחבי האינטרנט הינן אמצעי אידאלי לחיזוק כישורי השפה. לימוד אנגלית עצמי מתאים לאלו שכבר מחזיקים בכישורי אנגלית בינוניים עד מתקדמים ולאלו מאיתנו שמחזיקים במשמעת עצמית של ברזל. ללא משמעת עצמית והמון מוטיבציה, לא נראה תוצאות.