למה חשוב וכדאי ללמוד שפה זרה?

בעידן שבו הכל הופך גלובלי, השפה היא האמצעי המרכזי להעברת מסרים ותקשורת בין בני אדם. לימודי שפה חדשה בכל אחד מבתי הספר לשפות בישראל, תאפשר לכם להכיר את דוברי אותה שפה ולא רק לדבר בשפתם. להבין תרבויות חדשות שנראות היום מרוחקות ומנוכרות, ועם לימודי השפה יהפכו להיות קרובות, מוכרות ומובנות. וזהו הקסם המופלא בלימודי שפה חדשה.

שפה היא מערכת סמלים מורכבת המאפשרת לקודד מידע בעל משמעויות רבות ומגוונות. לימוד והבנת השפה משמשת לארגון מידע ובדרך כלל גם כאמצעי תקשורת. השפה היא תופעה ייחודית לאדם והשימוש בה חשוב בכל תחומי החיים. לימודי שפות וקניית יכולות להבין ולדבר שפות זרות, בין אם מדוברת בלימוד צרפתית, בלימוד איטלקית או בלימוד של כל שפה אחרת, פירושו להיכנס אל תוך עולמות תרבותיים, על כל התכנים, הסמלים והמוסכמות שלהם. לימודי שפות שונות, ניתן למצוא בכל בתי הספר לשפות בישראל. לימודי כל שפה חדשה פותחים אופקים חדשים שלא ידענו על קיומם.

תוכלו להבין שיחות סביבכם, שבעבר נשמעו כמו סינית (ואם תחליטו ללמוד סינית אז היא כבר לא תשמע כמו “סינית”), תוכלו לראות תכניות טלוויזיה וסרטים שתמיד רציתם להבין קצת יותר מהתרגום, ואם חשבתם לנסוע למדינה זרה, לימודי השפה יאפשר לכם ליצור קירבה ואמון עם המקומיים. לימודי שפה נוספת היא קלף חשוב ביותר בעולם העסקים, בעבודה, וביצירת קשרים עם ארגונים בינלאומיים. בלימודי שפות זרות הן אתגר לכל אחד, ולא פשוט להגיע לרמת הבנה, דיבור, וקריאה שוטפים. למזלנו ישנם בתי ספר לשפות רבים וטובים. בבתי ספר לשפות אלו, מלמדים מבכירי המרצים בארץ, להם השפה הנלמדת בבתי הספר בישראל היא בדרך כלל שפת האם.

איזו שפה הכי כדאי ללמוד?

קיימות שפות רבות ואף אחד לא יוכל לדעת את כולן לעולם. לימוד שפה זרה נוספת, ואפילו שתיים, יכול להיות מהנה, יעיל ומאתגר ולתרום רבות לידע שלכם וייתן לכם יתרון עצום בכך שתוכלו לתקשר עם עוד נתח אוכלוסייה משמעותי ברחבי העולם. על מנת ללמוד שפה זרה בבית ספר לשפות, רצוי להתמקד ולבחור את השפה או השפות המעניינות ביותר בעינכם, המקסימות אתכם או פשוט הכי שימושיות בעיניכם, ולהתחיל את המסע אל גילוי עולמות חדשים.

אמנם לא כל לימודי שפה זרה ישמשו אותנו בחיי היומיום, או בחיינו העסקיים, ואולי אפילו לא ערבות לאוזנינו, אך יש מגוון סיבות אחרות ללמוד אותן. ממסע חיפוש שורשים משפחתיים ועד קריאת מקורות לשם הרחבת הידע הכללי בשפת המקור כגון יידיש, לדינו אספרנטו או ארמית.