קורסי עיברית

השפה העברית היא השפה הרשמית במדינת ישראל, והיא מדוברת על ידי כ- 7 מיליון בני אדם. מדינת ישראל, היא מדינה הקולטת לא מעט עולים חדשים, המגיעים ממדינות שונות ודוברים שפות שונות, כמו דוברי ספרדית, דוברי צרפתית, וכמובן דוברי רוסית המהווים את רוב העולים החדשים בשני העשורים האחרונים.

מדינת ישראל היא מדינה מיוחדת, היא מורכבת ביסודה מקיבוץ גלויות בהן השפה העברית לא הייתה שפת האם. התקבצות זו מכל העולם, למדינה בה נולדה מחדש שפה חדשה, הביאה עמה את הצורך בלימודי עברית בשיטה יעילה ומהירה, כך נולדה שיטת לימודי עברית באולפן.

לימודי עברית בקרב עולים חדשים, מאפשרת להם להרגיש שייכות ואחדות, כמו גם יכולת תקשורת בסיסית עם האוכלוסייה המקומית הדוברת עברית בישראל. כך מאפשרים לימודי עברית לעולים חדשים, להיחשף ולהכיר אוצר מילים וביטויים, וכך להשתלב בחברה ובהוויה הישראלית. למשרד הקליטה יש אתר אינטרנט ללימודי עברית, במסגרת פרויקט “העצמת השפה” , המיועד לעולים חדשים או וותיקים המעוניינים לשפר או לתרגל את השליטה בשפה העברית.

אך קורסים של לימודי עברית לא בהכרח מיועדים לעולים בלבד. לימודי עברית למתחילים מתאימים לכל קשת הגילאים ולכל מי שזקוק לידע הבסיסי בעברית. ישנו מגוון גדול של קורסים ללימודי עברית למטרות שונות, ברמות שונות ובשיטות שונות. גם אנשים שיודעים עברית, אך מעוניינים לחזק את השליטה והביטחון בשפה, יכולים להירשם לקורס לימודי עברית למתקדמים באחד ממגוון בתי ספר לשפות בכל מקום בארץ ולהשיג את המטרה.

הורים רבים מחפשים לקראת חודשי הקיץ והחופש הגדול חוגים או פעילויות לילדים. קורס לימודי עברית לילדים, משלב פעילות מהנה, יחד עם לימודי עברית, כך שהילדים גם נהנים וגם לומדים. ישנם קורסים בעברית לכל הגילאים ובכל הרמות, אותם ניתן לשלב בכל ימות השנה במהלך שנת הלימודים.