אנגלית ללימוד עצמי – איך ללמוד אנגלית לבד ומהר?

אנו מתבקשים לשוחח בשפה האנגלית ולקרוא טקסטים ברמה סבירה כבר בגילאים מאוד מוקדמים. לימוד אנגלית הוא חלק בלתי נפרד מתוכנית הלימודים בבתי הספר היסודי, בחטיבות הביניים ובתיכונים, אך ניתן לשפר את האנגלית באמצעות לימוד אנגלית עצמי במגוון דרכים. ישנם הורים שמעודדים לימוד של אנגלית בסיסית כבר בגן הילדים ומקפידים לשוחח עם הילדים באנגלית ולרשום אותם לחוגים מתאימים. ככל שמתחילים ללמוד אנגלית בגיל צעיר יותר, הרי זה משובח. תלמידים שמתקשים בלימודי האנגלית בבית הספר מגלים בגילאים מבוגרים יותר כי אין מנוס מלימוד אנגלית.

החשיבות של לימוד אנגלית עצמי – גם באוניברסיטה

כישורים טובים באנגלית הם חלק בלתי נפרד מהלימודים האקדמיים. לא ניתן להשלים תואר ראשון מבלי להשלים קורסים באנגלית או להגיע לרמה של פטור. בכדי לקבל את הפטור הנכסף מלימודי אנגלית באוניברסיטה, יש להציג ציון גבוה בפרק האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמי”ר. סטודנטים שלא משלימים את לימודי האנגלית שלהם במועד המתאים לא יוכלו להמשיך את לימודיהם. לימוד אנגלית הוא ללא ספק דבר חיוני. רוב המאמרים האקדמיים נכתבים בשפה האנגלית, ולכן קשה מאד יהיה להתנהל באקדמיה מבלי לדעת אנגלית.

אנגלית לימוד עצמי

אז איך ללמוד אנגלית לבד ומהר?

בפני כל אדם בוגר שמבקש לחזק את רמת האנגלית שלו עומדות שתי אפשרויות: לימוד אנגלית מקצועי בקורס או ללמוד אנגלית לבד. ההחלטה לכאן או לכאן נובעת משיקולים כלכליים ושיקולים של העדפות אישיות. קורס אנגלית הוא הדרך הטובה ביותר להשיג תוצאות מהירות, מכייוון שלימוד אנגלית עצמי דורש המון משמעת עצמית ומביא תוצאות איטיות יותר, אם בכלל. המסגרת הפורמלית של הקורס חיונית בעבור רוב האנשים. מעטים הם המבוגרים שמצליחים ללמוד אנגלית או כל שפה אחרת בעצמם.

איך לומדים אנגלית לבד? הכינו תכנית מסודרת

כבר בגיל צעיר אנו מתרגלים ללמוד בתוך מסגרות פורמליות של בתי ספר ומערכת יחסים של מורה ותלמיד. כאשר האדם מנסה ללמוד בעצמו הוא מגלה עד כמה זה קשה להיפטר מהרגלים ישנים, בין אם מדובר באנגלית בלימוד עצמי או בכל תחום אחר שאנו מנסים ללמוד לבד. אם בכל זאת החלטתם לנסות לבנות תכנית ללימודי אנגלית בבית, על מנת שזה יעבוד, תצטרכו להגדיר יעדים ברורים, לתזמן את שעות הלימוד, לנהל לו”ז עם מטרות ויעדים ולגייס המון מוטיבציה ומשמעת עצמית. במבחן המציאות מעטים מצליחים לעמוד ביעדים שהציבו לעצמם ואכן ללמוד אנגלית במקום לבלות מול הטלוויזיה.

תכנית איך ללמוד אנגלית לבד ומהר

אמצעים ללימוד אנגלית עצמי

האמצעים שעומדים לרשות הכלל הם ספרי לימוד, אתרי אינטרנט שמציעים שיעורי אנגלית חינם ושאר קבצים ארוכים של אוצר מילים, הנחיות דקדוק ושאר קטעים לקריאה. גם תוכנות לימוד משעשעות שמשלבות לימוד אנגלית עם משחקים או סיפורים מצחיקים הן דבר נהדר. קל יותר להתמיד בלימוד כאשר הוא מהנה. בכדי להפיק גם תועלת מהמשחק, חשוב לבחון אותו בהתאם לתוצאות – כך למשל, אם המשחק היה מאוד מהנה, אך בסוף כל שעה אתם זוכרים רק עוד 5 מילים חדשות בסיומו, אזי התוצאות לא מצדיקות את הזמן שהוקדש לכך.

במאמר זה ניסינו להראות לכם איך ללמוד אנגלית לבד ומהר, אך אין תחליף ללימודי שפה מסודרים, בליווי מקצועי של מורים בעלי ניסיון.

ברליץ מעמידה לרשותכם מורים מקצועיים ללימודי שפות שונות – צרו עמנו קשר ונשמח להתאים לכם את הקורס המתאים עבורכם!