לימודי ערבית מדוברת – עד כמה חשוב לדעת ערבית בישראל?

כ-21% מאזרחי ישראל הם ערבים, וזו מציאות שלא תשתנה. זו גם התשובה הראשונה לשאלה שבכותרת – אם 1 מכל 5 בני אדם בישראל הוא ערבי, וגם אם רוב הערבים יודעים לדבר גם עברית, כדאי מאוד לשלוט בערבית ובפרט לדבר את השפה. יש סיבות נוספות שמיד נפרט, ובהמשך העמוד תמצאו גם המלצות שיעזרו לכם לפטפט בשפה היפה תוך זמן קצר ככל האפשר.

היכרות אמיתית עם כל יושבי הארץ

קורס ערבית מדוברת מאפשר לכולנו להכיר באמת את כל מי שחי איתנו כאן בישראל. חשוב לזכור ששליטה בשפה מקנה גם היכרות עם התרבות הערבית העשירה, עם מנהגי החברה הערבית על רבדיה השונים (מוסלמים, נוצרים, צ’רקסים, בדואים, דרוזים), עם החגים וכמובן עם בני האדם.

בנוסף, כשיודעים לדבר ערבית ומן הסתם גם מבינים את השפה, לא נקלעים לסיטואציות לא נעימות שבהן אנשים סביבנו מדברים ביניהם ואנחנו לא מבינים – סיטואציה שלעיתים יוצרת גם מתח מסוים עקב הזרות של השפה, למרות שאין לך שום הצדקה במציאות.

לימוד ערבית מדוברת פותח לכם הזדמנויות עסקיות חדשות

גם לאנשי עסקים מומלץ למצוא קורס ערבית שמותאם לצרכים הספציפיים שלהם. ראשית, שליטה בשפה מאפשרת מיצוי הזדמנויות עסקיות בחברה הערבית, שכידוע מתפתחת ומשתנה בקצב מהיר מאוד בשנים האחרונות ובהתאם מייצרת פוטנציאל לאינטראקציות מוצלחות מאוד גם בהיבט הכלכלי.

שנית, הסכמי האינטרסים של מדינת ישראל עם איחוד האמירויות, בחריין ומרוקו, ובקרוב אינשאללה גם עם ערב הסעודית, הופכות את כל המדינות הנ”ל ללוקיישנים אפשריים למימוש יוזמות עסקיות – וגם אם מן הסתם אנשי העסקים בהן יודעים אנגלית, היכולת לדבר איתם בשפתם שוברת את הקרח ומפילה מחיצות מיותרות.

איך ללמוד ערבית מדוברת בדרך האפקטיבית ביותר?

בנוסף לשני היתרונות הנ”ל – היכרות טובה יותר עם האוכלוסיה הערבית ומימוש הזדמנויות בארץ ובמדינות ערביות אטרקטיביות – ישנו עוד יתרון: בעולם שהוא כפר גלובלי, כל שפה שאנחנו שולטים בה, או לכל הפחות מדברים בה ללא חשש ובאופן שוטף, היא עוד נכס שכדאי לרכוש.

הדגש העיקרי לגבי לימוד ערבית למתחילים הוא לדבר. ככל שבמסגרת הקורס התלמידים מדברים יותר בערבית, שהופכת לקולחת יותר ויותר עם התקדמות הלימודים, כך השפה מוטמעת טוב יותר והשליטה בה תהיה רבה יותר. דגש שני הוא קבוצות לימוד קטנות כך שכל תלמיד וכל תלמידה מקבלים תשומת לב מלאה מהמורה, ובאופן טבעי רצוי לרכוש את השפה ממורים שזוהי שפת האם שלהם או שלכל הפחות הם מתורגלים בדיבור בה כמה עשרות שנים.

קורס שכולל גם היכרות מעמיקה עם השפה שמסתלסלת על הלשון באופן נעים במיוחד, עם ההיסטוריה שלה, עם הדקדוק שלה (הטיות פעלים, זמנים וכו’), גם יעשיר מאוד את אוצר המילים ובעיקר יהפוך את השימוש בערבית למהנה.

Call Now Button

סניפי ברליץ נפתחו לקהל התלמידים הקיימים ולתלמידים חדשים