החלטתם ללמוד תואר בחו”ל? כך תכינו את עצמכם בצורה מיטבית

אחד הדברים הנפלאים בעידן של ימינו, הוא האפשרות לנוע ולטייל בעולם. למעשה, קווים אוויריים חדשים נפתחים כל הזמן, ואנשים רבים בוחרים לטייל בעולם, או אפילו ללמוד במדינה אחרת. כשעושים זאת, כדאי תמיד לעשות מחקר מקדים על היעד אליו אתם טסים. מה הוא כולל? בואו נדבר על זה.

אם לאחרונה נפלה אצלכם ההחלטה לטוס ללמוד בחו”ל, אין ספק כי למידת השפה היא הכרחית. באופן כללי, באפשרותכם שתי אופציות עיקריות. האפשרות הראשונה, היא להמתין עד המעבר וללמוד את השפה החדשה ביעד אליו אתם טסים. זה אפשרי, ולעיתים אנשים מסוגלים לרכוש שפה חדשה בזמן מאוד מהיר. יחד עם זאת ולאו דווקא מנגד, מומלץ מאוד גם ללמוד את השפה עוד לפני שאתם מבצעים את הרילוקיישן המיוחל. תוכלו לעשות זאת דרך בית ספר לשפות, לימוד אנגלית, לימוד ספרדית ולימודי שפות לטובת תואר בחו”ל. ככל שתגיעו עם יותר מידע מקדים, כך תרגישו יותר בטוחים בעצמכם לכבוש את העולם – תרתי משמע.

מה עוד מבררים לפני תואר בחו”ל?

קודם כל תבררו שאתם מתרגשים מספיק, היות ומדובר בתחילתו של פרק חדש בחייכם! אם אתם מתכננים ללמוד בחו”ל, תהיו מוכנים להרבה אי וודאות, היות ובכל זאת מדובר במעבר למדינה זרה. בדרך כלל, כשאנשים מבצעים שינויים כאלו בחייהם, הם נוטים להרגיש ערעור בביטחונם האישי, מפני שרב הנסתר על הגלוי, ובשורה התחתונה הם לא באמת יודעים מה מצפה להם בעתיד.

ללמוד שפה בחו"ל
Copyright: dzein / 123RF Stock Photo

 

בדיוק בגלל סיבות אלו, כדאי לערוך מחקר מקדים על היעד אליו אתם טסים. טסים ללמוד בארה”ב? בררו לגבי תרבות האזור, הירשמו לקורס שיפור האנגלית שלכם בבית ספר לשפות, בדקו האם באזור מגוריכם החדש קיימת תחבורה ציבורית יעילה ועוד. מעבר לכך, כדאי תמיד לברר היכן נמצאת השגרירות הישראלית, היכן נמצאים מרכזי קהילות יהודיות, מתחמי מסחר של מוצרים שאתם מכירים מהבית ועוד.

לימודי תואר בספרד? רכשו את הספרדית שלכם מוקדם

אין ספק כי ספרד מאופיינת בתרבויות ומסורות שונות מאשר התרבויות אותן מוצאים בארה”ב או באנגליה. בספרד תוכלו למצוא אזורים מערביים לכל דבר כמובן, אך גם עליכם להיות מוכנים לכך שמדובר בקודים שונים של התנהגות לפעמים. הואילו לברר לגבי בית ספר לשפות, לימוד אנגלית, לימוד ספרדית ועוד שפות אחרות, וזאת בכדי להבטיח את נחיתתכם הרכה ביעד החדש אותו תכבשו.

באופן כללי, לא מעט אנשים טוענים כי ספרדית ואנגלית הן שפות מאוד דומות. אין ספק שהם צודקים, ואם האנגלית שלכם היא לא רעה או אפילו טובה מאוד, יש סיכוי שיהיה לכם קל יותר בלימודי ספרדית. לא פעם, אנשים בטוחים שיש להם BLOCK בפני למידת שפות זרות. זכרו, אנחנו לא תמיד מודעים ליכולות שלנו – עד שאנחנו מתנסים בדבר ממנו אנחנו חוששים.

חולמים ללמוד ספרדית, לשפר אנגלית או ללמוד אנגלית? הירשמו עוד היום לקורס מקצועי ללימוד שפות בברליץ ותיווכחו עד כמה קלה המשימה תהיה עבורכם עם המורים המקצועיים שלנו!

Call Now Button