בית ספר לשפות

בית ספר לשפות ברליץ

בעידן שבו הכל הופך גלובלי, השפה היא האמצעי המרכזי להעברת מסרים ותקשורת בין בני אדם. לימודי שפה חדשה בכל אחד מבתי הספר לשפות בישראל, תאפשר לכם להכיר את דוברי אותה שפה ולא רק לדבר בשפתם. להבין תרבויות חדשות שנראות היום מרוחקות ומנוכרות, ועם לימודי השפה יהפכו להיות קרובות, מוכרות ומובנות. וזהו הקסם המופלא בלימודי שפה חדשה.

שפה היא מערכת סמלים מורכבת המאפשרת לקודד מידע בעל משמעויות רבות ומגוונות. לימוד והבנת השפה משמשת לארגון מידע ובדרך כלל גם כאמצעי תקשורת. השפה היא תופעה ייחודית לאדם והשימוש בה חשוב בכל תחומי החיים. לימודי שפות וקניית יכולות להבין ולדבר שפות זרות פירושו להיכנס אל תוך עולמות תרבותיים, על כל התכנים, הסמלים והמוסכמות שלהם. לימודי שפות שונות, ניתן למצוא בכל בתי הספר לשפות בישראל. לימודי כל שפה חדשה פותחים אופקים חדשים שלא ידענו על קיומם.

תוכלו להבין שיחות סביבכם, שבעבר נשמעו כמו סינית (ואם תחליטו ללמוד סינית אז היא כבר לא תשמע כמו "סינית"), תוכלו לראות תכניות טלוויזיה וסרטים שתמיד רציתם להבין קצת יותר מהתרגום, ואם חשבתם לנסוע למדינה זרה, לימודי השפה יאפשר לכם ליצור קירבה ואמון עם המקומיים. לימודי שפה נוספת היא קלף חשוב ביותר בעולם העסקים, בעבודה, וביצירת קשרים עם ארגונים בינלאומיים. בלימודי שפות זרות הן אתגר לכל אחד, ולא פשוט להגיע לרמת הבנה, דיבור, וקריאה שוטפים. למזלנו ישנם בתי ספר לשפות רבים וטובים. בבתי ספר לשפות אלו, מלמדים מבכירי המרצים בארץ, להם השפה הנלמדת בבתי הספר בישראל היא בדרך כלל שפת האם.

קיימות שפות רבות ואף אחד לא יוכל לדעת את כולן לעולם. אמנם ללמוד שפה זרה נוספת, ואפילו שתיים, יכולה להיות מהנה, יעילה ומאתגרת שתתרום רבות לידע שלכם ותיתן לכם יתרון עצום בכך שתוכלו לתקשר עם עוד נתח אוכלוסייה משמעותי ברחבי העולם. על מנת ללמוד שפה זרה בבית ספר לשפות, רצוי להתמקד ולבחור את השפה או השפות המעניינות ביותר בעינכם, המקסימות אתכם או פשוט הכי שימושיות בעיניכם, ולהתחיל את המסע אל גילוי עולמות חדשים.