קורסי גרמנית

השפה הגרמנית נקראת Deutsch ומשמעותה "עממי" היות ובמקור ציינה את לשון העם, אל מול לשון המשכילים שהייתה באותה תקופה השפה הלטינית. השפה הגרמנית היא אחת השפות הרשמיות של האיחוד האירופי, ומשמשת כשפת האם של בערך 100 מיליון איש, או כרבע מכל תושבי אירופה.

גרמניה נחשבת כיום כאחת מהמעצמות המובילות והחזקות בעולם. השפה הגרמנית היא השפה המדוברת ביותר באיחוד האירופי, בעיקר בגרמניה, אוסטריה, ליכטנשטיין, חלקים גדולים של שוויץ, לוקסמבורג, חלק קטן מפולין, אזור דרום טירול באיטליה, אזורים בבלגיה, רומניה, צרפת, ואף בקולוניות לשעבר של גרמניה כמו נמיביה, קיימים אזורים שבהם שומעים גרמנית. ישנם גם כמה מיעוטים דוברי גרמנית במזרח-אירופה רוסיה, הונגריה וסלובניה. קהילות דוברות גרמנית אפשר למצוא גם בצפון ודרום אמריקה כמו למשל ארגנטינה.

לימודי גרמנית כשפה זרה ברחבי העולם תופסים את המקום השלישי בשכיחותם, ואת המקום השני בתחום לימודי הגרמנית כשפה זרה באירופה, ארצות הברית ויפן. השפה הגרמנית היא השפה המדוברת ביותר מבין השפות במדינות האיחוד האירופי. היכולת לדבר בגרמנית מקנה יתרון גדול בעולם העסקים באירופה בכלל ובגרמניה בפרט. כיום יש אפשרות ללמוד בקורסים ייעודיים של לימודי גרמנית עסקית, במטרה להכיר את אוצר המילים הבסיסי יחד עם התמקדות בשפה העסקית.
יתרון גדול נוסף בידיעת השפה הגרמנית, הוא האפשרות ללמוד בחינם באוניברסיטאות השונות בגרמניה. גרמניה מאפשרת לכל מי שעובר מבחן בגרמנית ללמוד בחינם. זוהי הזדמנות נהדרת לסטודנטים לצאת וללמוד בגרמניה. ישנם קורסים של לימודי גרמנית שמטרתם להכין את התלמיד למבחן הכניסה בגרמנית וללמוד בגרמניה ללא כל תשלום.

התרבות הגרמנית רבת השנים, הטביעה את חוטמה במגוון תחומים כגון ספרות, שירה, אומנות ועוד. כדי להיחשף לעולם התרבות הגרמני, צריך להכיר את השפה הגרמנית. לימודי גרמנית בסיסית יכולים לתת מענה ולהעשיר את החוויה עשרות מונים. מומלץ אם כן מסיבות רבות, להירשם לקורס לימודי גרמנית שמתאים לצרכים ולמטרות אותם מעוניינים להשיג בגמר הקורס.